Ваш IP: 54.198.108.19
Сьогодні: 2017-11-18 12:23

Випускникам

Однією з самих популярних спеціальностей на ринку праці в роботодавців – є спеціальність  ІТ-технологій.
    На що можуть содіватись наші випускники цієї сфери після закінчення університету? За останні 8 років обсяги розробки програмного забезпечення та ІТ-аутсорсингу в Україні зросли в десятки разів. Згідно з результатами  дослідження 2013 року, обсяг ІТ-аутсорсингу, розробки програмного забезпечення, послуг в Україні досяг 1Ю5 мільярда доларівСША, а число ІТ-фахівців, що працюють в промисловості  35 тисяч чоловік. Україна посідає 4-те місце в світі за їх кількістю після США, Росії,  та Індії.
    Аналітики зазначають, що українські вищі навчальні заклади щороку випускають близько 16 тисяч  фахівців в сфері ІТ, проте, лише 4-5 тисяч із них працевлаштовуються за фахом. Близько 40% всіх фахівців працюють у Києві, 19% у Харкові¸ 16% у Львові, 7% - у Дніпропетровську і 4% в Одесі.
    Галузь ІТ розвивається швидкими темпами – йдеться про зростання 20-25% за рік. Вона приваблює багатьох представників глобального бізнесу завдяки аутсорсингу (обслуговування ІТ-структури замовника). Та оскільки, сьогодні основна маса (70%) ІТ-компаній займаються аутсорсингом, це означає,  що до України іноземні компанії надсилають гроші на зарплату та поточні витрати, а готової продукції Україна виробляє дуже мало. Однак, державна підтримка, та недавнє прийняття низки законів, спрямованих на підтримку української гплузі ІТ-послуг і розробників програмного забезпечення, сприятиме зростання промисловості. Мається на увазі  звільнення від сплати ПДВ операцій з постачання програмної продукції на період  із 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року. Крім скасування ПДВ з нового року, зменшено для ІТ-підприємств до 5% і ставку податку на прибуток.
    Отже, наші шановні випускники, маючи таку спеціальність, ви завжди можете сподіватись на добре оплачувану роботу, а при відповідному старанні найти хороше робоче місце. Безумовно, знання в своїй спеціальності (та обов»язкове знання хоча б однієї іноземної мови) відіграє не останню роль в процесі пошуку хорошого роботодавця. В Одесі є багато іноземних компаній, які хотіли б бачити вас своїми працівниками, та на жаль,  ми не можемо запропонувати їм працівників відповідного рівня. Тобто, все залежить від вас – добре вчіться, адже в цій сфері – саме знання, а не досвід 2-5 років, відіграє основну роль при підборі працівників в компанії  ІТ-сфери.