Пошук вакансій та резюме


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні236
mod_vvisit_counterВчора197
mod_vvisit_counterНа цьому тижні433
mod_vvisit_counterМинулого тижня1774
mod_vvisit_counterУ цьому місяці4183
mod_vvisit_counterМинулого місяця6257
mod_vvisit_counterВсі262181

Зараз онлайн 2
Ваш IP: 34.204.52.4
,
Сьогодні: 2019-03-18 22:04


профорієнтаційні заходи

Профорієнтаційні заходи нашого Відділу сприяння працевлаштуванню  в рамках
«Днів відкритих дверей ОНУ ім. І.І. Мечнікова» на території Одеської області та України

 

     Минуло більше п’яти років з часу створення в ОНУ імені І.І. Мечнікова  нашого Відділу сприяння працевлаштуванню випускників та студентів. За цей час більше 5 тисяч випускників закінчили навчання та отримали дипломи фахівців. Більшість випускників працевлаштовуються – як в Україні, так і за межами країни. Але, не всі вони відразу знайшли своє місце на ринку праці. Адже пошук роботи тепер залежить від ініціативи самих випускників, тому що   Постановою Кабінету Міністрів України № 216 від 15 квітня 2015 року  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992» було скасовано обов’язкове відпрацювання на протязі трьох років після закінчення ВНЗ. Прийняття зазначеної постанови передбачає забезпечення та реалізацію основних положень Закону України «Про вищу освіту», конституційне право випускника на вільний вибір подальшого місця роботи.  

Інтерв"ю ізмаїльському тв-каналу новин "700 секунд"    Отже, наразі основним завданням нашого підрозділу є не працевлаштування, а дієве сприяння у вирішенні питань працевлаштування, а саме: постійне інформування студентів та випускників щодо можливостей їх працевлаштування та кар’єри, проведення роз’яснювальної роботи серед студентів щодо змін у чинних нормативних документах з питань працевлаштування, а також ведення постійного пошуку роботодавців, які можуть  запропонувати роботу випускникам та студентам, що бажають працювати під час навчання. Налагоджено ділові стосунки  з місцевими органами виконавчої  влади, міською та обласною службами зайнятості населення, підприємствами, установами та організаціями (роботодавцями) які надають робочі місця для  випускників за спеціальностями. Підтримується тісний контакт з деякими випускниками університету – можливими роботодавцями, з Департаментом освіти та науки обласної Держадміністрації та міськради Одеси. Проводяться презентації роботодавців на факультетах з метою  організації практики студентів, стажування та їх подальшого працевлаштування.
    Створено і постійно поповнюється банк потенційних роботодавців, підтримується  зв'язок з великими компаніями, які пропонують студентам стажування та  вакантні місця після закінчення навчання. Проводяться Ярмарки вакансій (два рази на рік), а також  консультації (постійно) для  усіх бажаючих з питань працевлаштування. Всі ці завдання ми намагаємось реалізувати з повною віддачею. 

     Але, понад 15-20 % випускників працевлаштовуються не за спеціальністю, а то й зовсім не працюють. Хоча для кожного, хто закінчує навчання у вузі, питання працевлаштування є дуже важливим, вільний та самостійний вибір роботи на сьогоднішній день залишається досить складною проблемою. Досить високими є вимоги до сучасних випускників – більшість роботодавців шукає фахівців з досвідом роботи та зі знанням іноземної мови, а то й двох мов. А сучасних випускників часто не задовольняють існуючі вакансії роботодавців - в основному, запропонована заробітна плата. Це стосується, в першу чергу, вакансій в бюджетній сфері ринку праці. Навіть збільшена кількість робочих місць та підняття зарплатні  у сфері освіти та педагогіки не приваблює випускників педагогічного профілю. Після проходження педагогічної практики, та маючи можливість отримання одноразової адресної допомоги (5 мінімальних окладів, що складає зараз, 16-17 тис. грн), випускники не виявляють бажання залишитись на посадах7._._____2016 вчителів у школах.
    Дипломовані філологи, соціологи, філологи, історики, біологи та географи йдуть працювати  менеджерами та продавцями в сферу торгівлі та обслуговування. І це за умови, що витрачено 4 - 6 років часу та значна кількість  коштів  на навчання та підготовку спеціаліста за державним замовленням. Отже, при вступі на ту чи іншу спеціальність, на етапі вибору галузі, абітурієнт повинен  чітко усвідомлювати всі плюси та мінуси майбутньої професії, і орієнтуватися наскільки  є затребуваним даний фах в межах населеного пункту, місцевості проживання чи в нашій країні в цілому, в можливостях кар’єрного росту, зарплатні та пакеті соціальних послуг.
     А вибір професії сьогодні все міцніше пов’язується з таким поняттям, як «профорієнтація». Саме профорієнтація має ставити знак рівності між життєвими прагненнями молоді й суспільними потребами в трудових ресурсах на ринку праці.
    Профорієнтація – це науково-практична система підготовки особистості до вільного та свідомого вибору професії. Метою профорієнтаційної роботи зі школярами є допомога учневі у виборі сфери діяльності, а в ній професії, яка б відповідала його здібностям і можливостям, сприяла розвитку професійних нахилів та інтересів. Особливо актуальним є питання профорієнтаційної роботи в  умовах соціальної та економічної диференціації нашого суспільства за сучасної демографічної кризи в Україні.

2_2

10_4._.__.__20166_1.___.__20162_1.__3__.____-____2016

  Великий вплив на вибір університету та спеціалізації студентів має приклад знайомих, які тут навчались – отже, в першу чергу, до профорієнтаційної роботи потрібно залучати активістів студентського самоврядування, успішних студентів університету та молодих викладачів. Вчорашні випускники шкіл прислухаються до порад старших. Але найвагоміший вплив на вибір професії – свідомо, продумано (або й мимоволі) – чинять саме батьки. І успіх профорієнтаційної роботи з батьками залежить від встановленння тісних контактів між школою та університетом, а також від розробки системи спільних профорієнтаційних форм і методів. Активними й ефективними формами і методами профорієнтаційної роботи зі школярами є такі, як: участь у святі першого та останнього дзвоника у школах міста та області; поповнення шкільних кабінетів рекламними матеріалами про університет; підготовка і проведення професіографічних екскурсій до ВНЗ; організація та проведення олімпіад для учнів шкіл із преміюванням переможців; відповіді на профорієнтаційні опитувальники; запрошення учнів шкіл на вечори відпочинку до університету.
    Наш університет здавна проводить «Дні відкритих дверей» для школярів, екскурсії музеями та на факультети ОНУ, олімпіади, Дні факультетів. Але, на жаль, не кожний старшокласник області (а можливо і України) що хотів би відвідати наш вуз, може це зробити. 
    Тому в минулому навчальному 2015-2016 р. наш Відділ сприяння працевлаштуванню ініціював такі «Дні відкритих дверей ОНУ» у виїзному порядку. 
    Так, в березні-квітні 2016 р., разом з Приймальною комісією, нами були організовані виїзди викладачів університету для проведення  зустрічей  зі школярами - майбутніми  абітурієнтами у Біляївський, Лиманський, Роздільнянський райони, міста Чорноморськ та Южне.
    В травні місяці ( з 17.05 по 20.05 ) маршрут пролягав у південний регіон Одеської області – до Бессарабії. 20 студентів та 20 викладачів  представляли наш ВНЗ у Саратському,  Тарутинському,  Арцизькому,  Болградському, Татарбунарському, Ренійському, Кілійському та Ізмаїльському  районах. Цей захід було здійснено за сприяння Приймальної комісії ОНУ, ректорату, студентського профкому та студентської ради самоврядування. А також при  участі фахівців Ізмаїльського центру зайнятості. Більше  500 учнів-старшокласників та їхні батьки мали змогу дізнатися про Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, про його історію та сьогодення, про  факультети та спеціалізації, а також про умови прийому.

0.5_______._.__2016_2

 У рамках «Дня відкритих дверей» було проведено  зустрічі з учнями 9, 10 і 11 класів шкіл. Викладачі та студенти  завітали до Ізмаїлу, де провели зустрічі з учнями одночасно у двох школах міста - № 2 та № 9. Школярі в форматі вікторини мали змогу отримати повну інформацію про університет, умови навчання та подальшого працевлаштування випускників. Кожен з присутніх отримав велику кількість буклетів з інформацією, корисною для абітурієнтів - про напрямки навчання, та газети нашого ВНЗ.
    Викладачі університету зустрілися не лише зі школярами, а й провели зустріч за круглим столом з фахівцями служби зайнятості м. Ізмаїл, викладачами шкіл, роботодавцями. Підіймалися питання встановлення зв’язків з керівництвом міста та району, розробка програм щодо забезпечення професійними кадрами південного регіону області та створення бази потенційних роботодавців для подальшого працевлаштування випускників університету.
    А завершився цей день в Палаці культури ім. Т. Г. Шевченко, де студенти і викладачі показали яскравий концерт, підготовлений власними силами. До того ж, конферансьє не лише оголошували номери, але й дуже активно анонсували факультети та спеціальності, на яких навчаються залучені до дійства актори, танцюристи та співаки. (Відеоматеріали за посиланням: http://depwork.onu.edu.ua/video-.html)
    Так публіка була залучена до святково-новинного фонтану інформації. Таку ж концертну програму було підготовлено студентами та викладачами у м. Вилкове. Проводились конкурси та вікторини, були підготовлені призи з логотипами ОНУ, а група викладачів-психологів працювала з старшокласниками та їхніми батьками. За підсумками вступної компанії 2016-2017 навчального року - до університету вступили в десятеро разів більше абітурієнтів з південного  регіону Одещини, ніж в минулі роки. 
    8-10 листопада 2016 р. співробітники університету ім. Мечникова відвідали 10 населених пунктів півночі Одещини та Миколаївщини. Доброслав, Березівка, Вознесенськ, Южноукраїнськ, Врадіївка, Криве Озеро, Любашівка, Балта, Кодима і Подільськ чекали на зустріч з "десантом" університету. В школах представники приймальної комісії, декани і викладачі ОНУ зустрічалися з випускниками цього навчального року.         

6_6.__-___-5_5.___._.__  4_9

   Співробітники приймальної комісії М. Ніколаєва і А. Григор 'єв розповіли про нову вступну компанію, правила і терміни подачі документів до університету, про конкурсні предмети для вступу і підготовчі курси.Ознайомили з кожним з 13 факультетів та інститутів провели консультацію з питань вибору актуальної спеціальності з 42-х, що представлені в ОНУ. 

    7 грудня 2016 року виїздний "День відкритих дверей " відбувся в трьох навчальних закладах області - в м. Білгород-Дністровську та м. Овідіополі. 

Зустрічі відбулися:
• м.Овідіополь, ЗОШ № 2
• м. Білгород-Дністровський - педагогічне училище
• м. Білгород-Дністровський ЗОШ № 5

    А з 26 по 30 січня  2017 р. такі зустрічі були проведені у школах Закарпатської обла
сті. У містах Сваляві, Ужгороді та Мукачевому в школах та гімназії було проведено презентації та консультації для майбутніх абітурієнтів. Школярі отримати детальну інформацію про наш університет, всі факультети та направлення, про перспективи працевлаштування за тою чи іншою спеціальністю, а також про правила  вступу до університету у 2017 році. Нова форма роботи нашого відділу дає надію на подальшу  співпрацю середніх навчальних закладів області (України) та ОНУ ім. І.І. Мечникова. А такі ознайомчі профорієнтаційні виїзди  сприятимуть поступовому формуванню активної позиції самовизначення старшокласників, як стосовно свого професійного майбутнього, так  і відносно життя в

9._.__

 цілому. Це  є дуже важливим в подальшій підготовці ВНЗ професійно спрямованих фахівців і має велике значення  для особистості у професійній самореалізації, відповідно до своїх навичок, знань, умінь та потреб в застосуванні отриманої професії при працевлаштуванні. (Альбом фотоматеріалів:  http://depwork.onu.edu.ua/phoca/category/14-2017-02-17-09-22-07.html)  

 В статті було використано:
матеріали преси  та телебачення м. Ізмаїла, 
матеріали Ізмаїльського центру зайнятості,
матеріали статті Л.М. Дунець «Форми і методи профорієнтаційної роботи  у вищому навчальному закладі» - Збірник наукових праць Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна»,  № 1 (7)-2013


 
Відділ сприяння працевлаштуванню випускників та студентів Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
Всі права захищені © 2012
Cтворення сайту - Юлія Колмогорова