Шановні випускники!
Незабаром ви закінчите навчання та отримаєте диплом про вищу освіту. Вже зараз, мабуть, перед вами постає багато запитань щодо майбутнього працевлаштування. Випускники вищих навчальних закладів, яким присвоєно кваліфікацію фахівця з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів педагогічного напрямку, можуть укласти договір з відділом освіти (району, міста) для роботи в школі, терміном на 3 роки
Випускники, які навчалися за цільовим напрямом (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.1992 р. № 408 «Про пільги для сільської молоді при прийомі до вищих навчальних закладів, удосконалення системи перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів») в обов'язковому порядку прибувають за місцем спрямування та зобов'язані відпрацювати за призначенням не менше трьох років.
Враховуючи сучасні умови розвитку економіки України, в тому числі, значне зменшення державного сектору (від 0% до 30%, залежно від галузі економіки) керівництво вищих навчальних закладів, за умови відсутності запитів від державних підприємств, може сприяти працевлаштуванню випускників на підприємства, установи організації інших форм власності, оскільки вони також є платниками податків і вносять внесок у розвиток України.
Також, випускники можуть звертатися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. При цьому надавати довідку про самостійне працевлаштування не потрібно, оскільки до Постанови Кабінету Міністрів України № 992 від 22.08.1996 р. («Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням») внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 р. № 216, де скасовано обов'язкове направлення на роботу випускників, які навчалися за державним замовленням (крім випускників, які мають спеціальності медичного профілю).
Випускники, які направляються на роботу до навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, мають право на одноразову адресну грошову допомогу (у розмірі 5-ти прожиткових мінімумів), згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України «Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів». Цей порядок визначає механізм надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам, які уклали договір не менше трьох років про роботу на посадах педагогічних працівників в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.