Шановні випускники та студенти!
Завдання нашого відділу полягає у наданні допомоги у працевлаштуванні випускникам ОНУ імені І.І.Мечникова та студентам, які бажають працевлаштуватися під час навчання в університеті. З цією метою організовуються зустрічі та презентації роботодавців, збір інформації (резюме, анкет) випускників, збір інформації щодо вакантних робочих місць, надання консультацій та проведення тренінгів з питань працевлаштування. Ми завжди чекаємо на вас та раді допомогти.
Проте, 90% успіху у пошуку роботи залежить саме від ВАС. А тому:
- Поставте собі за мету знайти роботу для себе;
- Не чекайте, доки вам запропонують роботу, шукайте самі;
- Не шукайте роботу тільки у вузькому проміжку своєї спеціальності чи спеціалізації, зверніть увагу на споріднені області, де також можна застосувати ваші знання та вміння;
- Часто випускники хочуть отримати роботу з високим заробітком і водночас з малими вимогами до себе;
- Часто критерієм відбору робочого місця є «недалеко від дому»;
- Потрібно тверезо оцінити собі, адекватно співставити вимоги, вигоди та недоліки вакансії зі своїми знаннями, здібностями та досвідом;
- При першій невдачі не опускайте рук, уперто дотримуйтесь своєї мети;
- Проаналізуйте свої недоліки і збудьте їх;
- Правильно оформіть своє резюме відповідно до потрібної вам вакансії;
- Підготуйтеся до співбесіди;
Бажаємо успіху!
Сайт про роботу
Шановні відвідувачі! Проект Startjob.com.ua – спеціалізований сайт для працевлаштування студентів та молодих спеціалістів. На сайті українські компанії публікують актуальні вакансії для студентів з різних спеціалізацій: журналістики, економіки, управління, логістики, маркетингу, реклами та ін. Тут ви знайдете вакансії для студентів та випускників з мінімальним досвідом або без досвіду роботи, а також такі, що дають змогу об'єднати роботу та навчання зі стажуванням. Робота для студента – це не лише можливість стати фінансово незалежним, а й накопичення необхідного досвіду.
Статті та поради допоможуть правильно пройти інтерв'ю чи співбесіду.У "Календарі подій" є інформація про майбутні ярмарки, конкурси та інші заходи для студентів. Часто престижні компанії пропонують кілька варіантів для стажування. Однак, не слід очікувати, що така робота буде з високою заробітною платою. У престижних компаніях для випускників пропонується переважно мінімальна заробітна плата. Такі вакансії підходять як для випускників, так і для студентів, - вони дозволять зробити перші кроки у створенні майбутньої кар'єри.
Саме тут ви, можливо, зможете знайти роботу, про яку мріяли всю життя. Є бажання працювати у шоу-бізнесі, спробувати собі у рекламі чи пройти випробувальний термін у великої компанії?! Немає нічого простішого! Сайт Startjob.com.ua – це робота для всіх і на будь-який смак. Навіть якщо ви хочете працювати неповний робочий день. Можна підписатись на нові вакансії. Для підписки потрібно зареєструватись на сайті StartJob.com.ua. Створення облікового запису дозволити Вам:
САЙТИ ПОШУКУ РОБОТИ В УКРАЇНІ
Пошук роботи є нелегким завданням, особливо для тих, хто робить це вперше. Найкраще розпочати пошук роботи в інтернеті, на сайтах де пропонуються різні вакансії. Такі сайти мають переваги, адже на них
- можна скласти резюме та розіслати відразу декільком роботодавцям;
- не потрібно їздити містом для обговорення деталей;
- можна одночасно скористатися різними сайтами які пропонують вакансії.
Потрібно лише вміти представити свої досягнення та запропонувати свої послуги.
На всіх ресурсах пропозиції роботодавців представлені у категоріях, що полегшує та прискорює пошук.
Work.ua
Найвідоміший в Україні сайт, послугами якого користуються щодня сотні тисяч людей. Обов'язково потрібно пройти процедуру реєстрації, після чого вказати основні дані про себе:
- ПІБ;
- дата народження;
- освіта;
- досвід роботи;
- контактні дані.
Для спрощення пошуку передбачено функцію розміщення резюме для того, щоб потенційні роботодавці могли знайти вас самі. При цьому не варто думати, що складеного резюме достатньо — краще самостійно розсилати його і за можливості виходити на зв'язок із представниками компаній. Також щодня ви будете отримувати розсилку активних вакансій за вибраними категоріями.
Rabota.ua
Альтернатива попередньому сайту. Доступні всі стандартні функції — заповнення анкети, сортування вакансій по категоріях, даті розміщення та вибору регіону. Для упрощення процесу розробники передбачили наявність логотипів відомих компаній на головній сторінці. Завдяки цьому вакансії саме на потрібну посаду буде знайдено ще скоріше.
Крім пошуку офіційного місця працевлаштування, можна скористатися пропозиціями для фрілансерів без необхідності пов'язувати собі рамками трудового договору. Зйомка відео, запис/обробка аудіо, копірайтинг — області, у яких завжди потрібні кадри. Зверніть увагу, що вакансії можуть повторюватись на різних сайтах, тому читайте текст оголошення.
Кадрові вподобання роботодавців: фактори,
що впливають на прийом молодих спеціалістів на роботу
На що ж роботодавці в першу чергу звертають увагу, наймаючи на роботу нещодавніх випускників ВНЗ? Як зазначають самі роботодавці, ВНЗ, який закінчив молодий фахівець, аж ніяк не є першочерговим критерієм при прийомі на роботу.
"Саме по собі наявність диплому (хай навіть найпрестижнішого ВНЗ) не стане пропуском у команду - з іншого боку, безумовно, ми, за інших рівних розумів, беремо до уваги і якість ВНЗ, в якому навчався кандидат на посаду, і місце ВНЗ в рейтингах , і середній бал диплому". Найбільше компаній насамперед звертають увагу на розумові навички претендентів:
- креативність,
- здатність аналізувати інформацію,
- системність мислення,
- здатність до самонавчання,
- особистісні якості (стресостійкість, гнучкість, ініціативність, відповідальність, рівень розвитку практичних навичок за фахом,
- рівень розвитку загальних комунікативних навичок (спілкування, ведення переговорів, розв'язання конфліктів, роботи в команді, роботи із клієнтом).
Деякі компанії, вважають, дуже важливими такі чинники, як наявність додаткового освіти (тренінги, курси тощо, наявність досвіду роботи під час навчання у ВНЗ, а також - ВНЗ, який закінчив молодий спеціаліст. Тобто претендент на ту чи іншу посаду має насамперед демонструвати загальні розумові здібності та фахові знання, а досвід роботи (особливо – не за фахом) і диплом при цьому стають другорядними.
Професійна підготовка претендента може перевірятися у бесіді з керівником відповідного підрозділу, у вирішенні практичних завдань. Також перевіряється успішність студента. Варто відзначити, що багато експертів говорили про те, що віддають перевагу випускникам, які мали на курсі не найкращий рейтинг, але перебували у першій десятці, оскільки рейтинг №1 часом означає зайву амбіційність студента.
Молодим спеціалістам, що працюватимуть у селі,
першочергово надаватимуть кредити на житло
В рамках оновленої та продовженої Державної програми забезпечення молоді житлом на
2013-2017 роки, молоді спеціалісти, які їхатимуть працювати у сільську місцевість, зможуть першочергово отримати кредити на житло чи індивідуальне будівництво. Про це УНН сказав Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.
"Було запропоновано створити сприятливі умови для забезпечення житлом молодих спеціалістів, які направляються працювати у сільську місцевість, зокрема лікарів, педагогів та інших фахових спеціалістів. Передбачається, що буде вироблено певний механізм для пріоритетного надання таких кредитів цим молодим спеціалістам. Уряд акцентував особливу увагу ця категорія повинна бути забезпечена житлом, а значить будуть визначатися механізми як саме це можна зробити,
яке житло будувати. суму 5460 млн. гривень, що дозволить забезпечувати житлом в середньому до 3350 молодих громадян щорічно.
Нагадаємо, експерти назвали механізм функціонування Програми забезпечення молоді житлом досконалим.
"Механізм програми є абсолютно досконалим. Загалом сьогодні необхідно зробити все можливе сьогодні, аби молодь була абсолютно повністю забезпечена житлом, щоб могли собі дозволити придбати або орендувати квартиру", - сказав заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лісов.
(За матеріалами інтернет-видання)