Test baner

ПОРАДИ ДЖУНАМ (початківцям): ЯК ЗНАЙТИ ПЕРШУ РОБОТУ, ЯКЩО БРАКУЄ ДОСВІДУ

Як знайти свою першу роботу, якщо всюди потрібні фахівці з досвідом? Та й співбесіду пройти не так легко… А взагалі є перспективи розвитку джуніор-спеціалістів на сучасному ринку праці? На ці та інші запитання у цьому інтерв`ю відповіла Юлія Лозинська — HR Business Partner у BAZARclub.

  • Які критерії при відборі на роботу джунів є найважливішими?

    Найважливішою є організованість. Кандидат(-ка) повинен(-нна) бути готовим(-ою) до співбесіди. Якщо співбесіда проходить у форматі онлайн, то в кандидата(-ки) мають бути увімкненими камера та мікрофон. Він (вона) повинен(-нна) памʼятати про всі технічні моменти, такі як наявність інтернету, якісне освітлення, завчасна підготовка до зустрічі. Також важливим є бажання навчатись і розвиватись. Джуніор-спеціаліст(-ка) має бути зацікавленим(-ою) у посаді, в обраній компанії та у своєму подальшому професійному розвитку.

  • Як ставляться до кандидатів без попереднього досвіду роботи?

    До таких фахівців ставляться прекрасно, адже їх можна всьому навчити в межах компанії. Є безліч роботодавців, які готові надавати повноцінне навчання джунам. Проте в резюме варто вказувати пройдені курси, зроблені проєкти чи свою благодійну діяльність. Все-таки конкуренція на ринку праці наразі велика, тому не надсилайте пусте резюме.

  • Чи є якісь «секрети», аби успішно пройти співбесіду джуніор-фахівцю?

Насправді жодних «секретів» не існує. Головну роль відіграє підготовка та впевненість. Оформіть своє резюме таким чином, аби воно зацікавило роботодавця. Резюме повинно бути наповненим. Розмістіть його на різних джоб-бордах і займіться нетворкінгом. Нехай ваші друзі, підписники та знайомі знають, що ви шукаєте роботу. Тоді буде вища ймовірність того, що ви її знайдете швидко.

    На співбесіді треба поводитися впевнено та рішуче. Не повторювати одні ті самі речі. Слідкувати за тим, чи є чіткою ваша відповідь на запитання. Також перед співбесідою варто переглянути сторінки компанії у соцмережах, щоб бути обізнаним(-ою) у її діяльності. Ви маєте знати про події, які має проводити компанія у найближчому майбутньому. Або про те, хто там працює. Варто здійснити попередній моніторинг, бо це може допомогти вам на співбесіді.

    Намагайтеся надмірно не хвилюватися. Для цього напередодні зробіть так звану репетицію співбесіди для себе. Уявіть, наче у вас беруть інтервʼю, як в успішної відомої особистості. Або зробіть дихальні практики для уникнення хвилювання.

  • Чи важлива наявність вищої освіти при пошуках першої роботи?

    Вища освіта важлива в певних професіях. Проте є багато сфер діяльності, у яких це не є необхідністю. Головним є те, які навички та знання має фахівець (фахівчиня). Чи він (вона) готовий(-а) працювати на певній посаді, чи підходять обом сторонам обговорені умови співпраці. Важливими також є критичне мислення, вміння аналізувати складні ситуації та знаходити шляхи їх вирішення. Спеціаліст(-ка) має вміти структурувати роботу, володіти навичками тайм-менеджменту та самодисципліни.

Памʼятайте, що немає нічого неможливого. Відкидайте подалі всі сумніви та сміливо дійте! Розвивайте свій особистий бренд та змінюйте життя на краще.

За матеріалами: https://stud-point.com/